Ankara Membran
Ankara Membran
0312 769 20 20 [email protected] Saray Mah. Keresteciler San. Sit. 4.Cad. No 45 Kahramankazan
Kalite Sertifikası
ISO 9001:2015
Hemen Teslim
DEPOLAMA HİZMETİ
KATALOG

Bina Zeminlerinde Membran Yalıtımı

DUYURULAR Bina Zeminlerinde Membran Yalıtımı

Su-nem, yapılarda hangi bölgede olursa olsun zarar verici ve tahrip edici unsurdur. Suyun binalardan uzaklaştırılması için uzun zamandır çeşitli çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Son yıllarda birçok uzman tarafından da kabul gören yöntemlerden biri, membran örtülerle sağlanana su yalıtımıdır.

Binaların temelinde ve bodrum perdelerinde membran yalıtımı ile suyun zararlı etkileri önlenirken, toprakta bulunan ve yer altı suları ile bina temellerine zarar verebilcek kimyasallardan da korunmaktadır.  Bina temellerinde oluşan su kaynaklı problemler sadece yer altı suları, yüzeysel sular ve toprak rutubetinden dolayı oluşmamaktadır. Suyu yapının temellerine iten fiziksel sebepler bulunmaktadır. Bu sebepler; Yağmur damlasının kinetik enerjisi, kapiler emme kuvveti, yerçekimi, hava basınç farklılığı ve akışkan maddelerin hareketsiz yapılar üzerine uyguladığı (hidrostatik) basınçtır.

Binaların temellerinde oluşan suyun zaralı etkileri, zamanla tüm binayı ya da yapıyı etkileyerek yaşam kalitesini, binanın işlevini olumsuz etkilemektedir. Sağlıklı bir yapının bu sebeple su yalıtımı konusunda güçlendirilmiş olması oldukça önemlidir. Ankara Membran firması, yalıtım konusunda yalların tecrübesi ve uzmanlığı ile su yalıtımına çözüm üretmiştir. Firma üretimi olan bitüm membran örtüler, binaların uzun süre sağlıklı ve işlevsel kalmasını sağlayarak ekonomik ve ekolojik açıdan fayda sunmaktadır. Membran yalıtımı, kullanılan bir.ok tekniğe nazaran pratik ve uzun ömürlü bir işlemdir. Binaların ısı ya da su yalıtımını saülayan membranlar, renk ve ebat çeşitleri ile satışa sunulmuştur.