Ankara Membran
Ankara Membran
0312 769 20 20 [email protected] Saray Mah. Keresteciler San. Sit. 4.Cad. No 45 Kahramankazan
Kalite Sertifikası
ISO 9001:2015
Hemen Teslim
DEPOLAMA HİZMETİ
KATALOG

Bitümlü Membran Örtüleri İle Yalıtım

DUYURULAR Bitümlü Membran Örtüleri İle Yalıtım

Binaların konforlu yaşam alanları haline gelmesi için birçok etken bulunmaktadır. Isı, ses ve su yalıtımı bu etkenlerden en önemlileridir. İklim şartlarına göre de yalıtım kriterlerinde önem sıralaması değişmektedir. Doğu bölgelerinde ısı yalıtımının sert iklimlere uygun şekilde yapılması gerekirken, güney bölgelerinde tam tersi bir durum gerektirmektedir.

Uzun yıllardır yalıtım konusunda birçok araştırma ve çalışma yapılmıştır. Uygulanan yöntemlerin çoğu binaların yaşam kalitesini olumsuz etkilemiş ya da insan sağlığına zararlı olduğu ortaya çıkmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan, yalıtımın her anlamda sağlanmasında etkili olan yapı malzemeleri yani membran örtüler geliştirilmiştir.

Membran kelime anlamı olarak, seçici geçirgen zar demektir. Bu kavramdan yola çıkarak geliştirilen membran örtüler, binalarda problem teşkil eden ısı, ses ve su gibi etkenlerde yalıtımı sağlamaktadır. Ankara Membran markası, uzun yıllar süren yapı malzemeleri tecrübesi ile üretimini gerçekleştirdiği bitümlü membran örtüleri ile hizmet sunmaktadır. Atlas, Alpin ve Plato serisi olarak şimdilik üç çeşit olarak üretilmiştir. Yüksek rakımlarda bulunan sert soğuk iklimlerden, ılıman iklimlere kadar kullanım alanı bulunan membranların, bina ömrünü uzatarak konforlu yaşamı sağladıkları alınan sonuçlardandır.