Ankara Membran
Ankara Membran
0312 769 20 20 [email protected] Saray Mah. Keresteciler San. Sit. 4.Cad. No 45 Kahramankazan
Kalite Sertifikası
ISO 9001:2015
Hemen Teslim
DEPOLAMA HİZMETİ
KATALOG

Çatılarda Membran Kullanımı

DUYURULAR Çatılarda Membran Kullanımı

İnsanoğlu için en önemli ihtiyaçlardan biri barınmadır. Yüzyıllardır insanlar iklim şartları, tehlikelerden korunma ve mülkiyetçilik duygusu gibi sebeplerden dolayı ev inşasını sürekli geliştirmeye çalışmışlardır. Önceleri ev inşa etmek yalnızca barınma duygusu ile gerçekleştirilirken, günümüzde konfor, güven ve huzur gibi nitelikler de can bulmuştur yapılarda. Bu sebeple en önemli durum olan ısı ve su yalıtımı için birçok araştırma gerçekleştirilmiştir.

Yapılarda gelişen teknoloji çatı ve çatı malzemelerinde de görülmektedir. Çatılar, binaların üst kabuklarını oluşturan yapılardır. Bu sebeple hava şartlarından korumaya yönelik malzemelerle üretilmelidirler. Çatılar yapılırken bir bütün olarak ele alınması gerekmektedir.
Çatıların iklim şartlarına karşı dayanıklılığı ve genel anlamda mukavemeti yapım aşamasında iken ölçümlenerek tasarlanmalıdır. Fakat eski tarihli yapılarda uygulanan yöntemler günümüzde yetersiz kalabilmektedir. Yaşlı binalarda genellikle sonradan gerçekleştirilen restorasyonlarda çatı bölümleri için membran örtüler kullanılarak mukavemet artırılmaktadır. Membran yalıtım örtüleri, günümüz teknolojisinin sonucu oluşturulmuş ve artık birçok bina için gereklilik olarak görülen malzemelerdir. Membranların farklı çeşitleri farklı iklim bölgelerine göre tercih edilirken, bitümlü membran örtüler her şartta kullanıma uygun ve pratik malzemelerdir.
Ankara membran firması olarak, üretimini gerçekleştirdiğimiz membran çeşitleri ile müşterilerimize hizmet sunmaktayız. Ankara membran markası farklı boyut ve ölçülerde membran çeşitlerini uygun fiyatlı olarak satışa sunmaktadır. Uygulama ve membran satışı hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.