Ankara Membran
Ankara Membran
0312 769 20 20 [email protected] Saray Mah. Keresteciler San. Sit. 4.Cad. No 45 Kahramankazan
Kalite Sertifikası
ISO 9001:2015
Hemen Teslim
DEPOLAMA HİZMETİ
KATALOG

En Çok Tercih Edilen İnşaat Tekstilleri; Membran Örtüler

DUYURULAR En Çok Tercih Edilen İnşaat Tekstilleri; Membran Örtüler

Binaların yapım aşaması, yapıların kullanım süresini etkileyen ve kaliteli bir yapı olmasını sağlayan aşamalardan biridir. Yapılar henüz yapım aşamasında iken ses, ısı ve su yalıtımı için güçlendirilmektedir. Binalarda yaşam kalitesini artırmak için kullanılan inşaat tekstilleri bu amaçlara hizmet etmektedirler.

Ses ve ısı izolasyonu sağlanabilmesi için kullanılan membran örtüler;

  1. Bina içi akustik dengenin sağlanması,
  2. Sesin doğal kalitesinin korunabilmesi,
  3. İstenmeyen sesin geçişini engellemesi için kullanılan inşaat tekstilleridir.

Membran örtüler sadece ses ve ısı yalıtımı için değil aynı zamanda su izolasyonu için de tercih edilen tekstillerdir. Su izolasyonu sağlamak için kullanılan tekstillere geçici membran adı da verilmektedir. Değiştirilebilir özellikte olan bu membranlar inşaat yapım aşamasından sonra bina kullanımda iken de uygulanabilmektedir.
Genellikle pvc kaplı polyester çift katlı kumaşlar olarak üretilen membran örtüler, belli basınç altında esneyerek şekil alacak şekilde tasarlanmaktadırlar. Ağır koşullarda mukavemetini koruyabilecek şekilde tasarlanan membranlar hala en çok tercih edilen yalıtım örtüleridir.

Sonuç olarak dayanıklı, esnek, su geçirmez, ısı ve ışığa karşı dayanıklı, kullanımı kolay ve farklı renklerde üretilen membranlar binalar için gereklilik haline gelmiş malzemelerdir. Ankara Membran markası kendi üretimi olan ve 3 farklı renk seçeneği ile sunulan membran örtülerinde kalite garantisi vermektedir. Yaşama alanları olan binaların uzun ömürlü ve dayanıklı olabilmesi için, Ankara Membran uygun fiyatı ve kalitesi ile satışa sunulmaktadır.