Ankara Membran
Ankara Membran
0312 769 20 20 [email protected] Saray Mah. Keresteciler San. Sit. 4.Cad. No 45 Kahramankazan
Kalite Sertifikası
ISO 9001:2015
Hemen Teslim
DEPOLAMA HİZMETİ
KATALOG

Membran Nedir?

DUYURULAR Membran Nedir?

Yapılarda son zamanlarda kullanılan teknolojiler daha uzun ömürlü kullanımları sağlamıştır. Birçok açıdan desteklenen yapılar; iklim şartları, deprem gibi doğal afetlere karşı da dayanıklılığı artırılmıştır. Yapıların ömrünü azaltan ve kullanılabilirliğini etkileyen en önemli sorunlardan biri su geçirgenliği ya da nemdir.

Yapılar henüz inşaat aşamasında iken olumsuz şartlara karşı güçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Fakat zamanla kullanılan malzemeler etkisini yitirmeye ve binalar dayanıksız hale gelmeye başlar. Bu sebeple yapay membran adı verilen yalıtım örtüleri üretilmiştir. Membran, kelime olarak hücre zarı, koruyucu duvar anlamlarına gelmektedir. Yapılarda kullanılmak üzere geliştirilen, polimer, bitüm ya da seramik esaslı, seçicic geçirgen örtülerdir. Membranlar üretiminde kullanılan malzemelere göre farklı çeşitlerde sunulmaktadırlar. Ülkemizde binaların yalıtımlarını sağlamak amacı ile üretilen membranlar genellikle bitüm esaslı membranlardır. Yapılar inşaat aşamasında iken beton içlerinde ya da binaları güçlendirmek amacı ile su geçirgenliğinin olduğu bölgelerde sonradan da uygulanabilmektedir.

Ankara membran firması kendi üretimi olan bina ömrüne eşit dayanıklılık sağlayan membran çeşitleri ile hizmet sunmaktadır. Üretilen yalıtım örtüleri; ahşap, beton ve metal yüzeylerde mükemmel şekilde yapışma özelliğine sahiptir. Membranların elastikiyeti sayesinde yapılarda oluşabilecek salınımlara karşı tam dayanıklılık göstermektedir. Sıcaklık geçişlerine karşı mukavemetini kaybetmemektedirler.