Ankara Membran
Ankara Membran
0312 769 20 20 [email protected] Saray Mah. Keresteciler San. Sit. 4.Cad. No 45 Kahramankazan
Kalite Sertifikası
ISO 9001:2015
Hemen Teslim
DEPOLAMA HİZMETİ
KATALOG

Teras ve Çatı Yalıtımı

DUYURULAR Teras ve Çatı Yalıtımı

Kentleşmenin getirilerinden biri olan yapılar günümüzde açık alanların azalmasına, trafik problemlerine ve alt yapı sorunlarına neden olmaktadır. Söz konusu yapılar artan nüfus ile birlikte paralel olarak artış göstermektedir. Yapıların çatıları ise işlevsel anlamda önem kazanmaktadır.

Bina çatıları, barınma için oluşturulan yapıların doğal etkenlere karşı korunmasını sağlamanın dışında binaların tanımlanmasını sağlayan niteliktedir aynı zamanda. Fakat teras ve çatılarda asıl problem sızdırmazlığın sağlanmasıdır. Binanın görüntü açısından ve mevcut malzemesi açısından kalitesinden ödün verilmeden yalıtım sağlanabilmesi çok önemlidir.

Çatı ve teraslarda kullanılan malzemeler 3 temel esasa göre değerlendirilmelidir;

  1. Kullanılan malzemelerin işlevsel değerlendirmesi,
  2. Yapının yasa ve yönetmeliklere uygun olarak sağlanması,
  3.  Kullanılan malzemenin kalitesi ve maliyeti.
Teras ve çatılarda yalıtım sağlanması binanın diğer bölümlerine göre daha farklı çalışma ve malzeme gerektirmektedir. Çatılar binanın temeli kadar önem arz eden bölümlerdir. Çatının ısı yalıtımı, su yalıtımı ve buhar geçirgenliği olarak incelenmesi gerekmektedir. Kullanılan malzemelerin çatıda belli bir düzene göre uygulanması binanın mukavemetini artırarak, rahat kullanılmasını sağlar. Bu sebeple membran yalıtım örtüsü seçerken dikkat edilmesi gerekmektedir. Membranın üretildiği malzeme yukarıda bahsi geçen kriterlere uyum sağlamalıdır.
Ankara Membran markası, şimdilik 3 farklı membran çeşidi ile yalıtım konusunda hizmet sunmaktadır. Kendi üretimleri olan Alpin Membran, Plato Membran ve Atlas Membran serileri ile yalıtımda kaliteyi bulmanız mümkündür. Bitüm esaslı üretilen membran örtüler, sert ve soğuk iklimlerden, ılık ve yağışlı iklimlere göre birçok farklı bölgede kullanılabilme özelliğine sahiptir.