Ankara Membran
Ankara Membran
0312 769 20 20 [email protected] Saray Mah. Keresteciler San. Sit. 4.Cad. No 45 Kahramankazan
Kalite Sertifikası
ISO 9001:2015
Hemen Teslim
DEPOLAMA HİZMETİ
KATALOG

Yapı Malzemesi Olarak Membran Kullanımı

DUYURULAR Yapı Malzemesi Olarak Membran Kullanımı

Binaların yaşanabilir yerler olmasında etkili olan unsurlar; ısı, ses ve su yalıtımı konusunda güçlendirilmiş olmaları ile doğrudan bağlantılıdırlar. Barınma ihityacını karşılayan binaların, konforlu ve dayanıklı olmasında da yalıtımın etkisi oldukça fazladır.

Geçmişten günümüze bina yalıtımları konusunda birçok araştırma ve çalışma yapılmıştır. Membran örtülerin, yalıtım konusunda yaygın olarak tercih edilen yapı malzemeleri olduğu açıkça görülmektedir.

Membran örtülerin, yalıtım gücü diğer yalıtım tekniklerine göre daha etkilidir. Membranların üretiminde kullanılan teknoloji sayesinde, binalarda yapısal bir değişikliğe gerek kalmadan yalıtım sağlanabilmektedir. Binaların konforu ve ekonomik açıdan getirdiği tasarruf sayesinde membran kullanımı günümüzde yaygınlaşmaya başlamıştır.
Binalarda sık karşılaşılan problemler; ısı tasarrufunun sağlanamaması, su geçirgenliği nedeni ile oluşan sorunlar ve ses geçirgenliğidir. Ülkemizde toplu konutların oldukça fazla olması ve şehirleşme nedeni ile apartmanların artması yalıtımın önemini artırmaktadır. Bu açıdan bakıldığında yalıtım problemlerine çözüm olarak membran izolasyon otoritelerce kabul edilir bir yöntemdir. Ankara Membran firması, tecrübe ve kalite anlayışı ile ürettiği membran örtülerini satışa sunmaktadır. Şimdilik 3 farklı seçeneği bulunan membranlar, istenilen boy ve ebatta düzenlenerek yapılarda uygulanabilmektedir. Kaliteli ve konforlu binalar için Ankara Membran hizmetinizdedir.